Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Więcej szczegółów o tabliczkach informacyjnych.

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo istotne na ulicach oraz wewnątrz pomieszczeń. Na co dzień możemy ich nawet nie zauważać, jednak powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, podnosi się także nasze bezpieczeństwo. Zobaczmy w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znaczą obiekty biurowe – bloki, biurowce, szkoły, biura. Sprawiają, że szybko wyszukamy właściwe miejsce. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na elewacjach budynków, gdyż bardzo często można je także dostrzec w pomieszczeniach. To wielki zbiór tabliczek, które najczęściej poprawiają bezpieczeństwo i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego biura lub osoby w wielkich wieżowcach – w budynkach samorządów w przedsionku wiszą tabliczki z numerami referatów. Dzięki temu szybko wyszukamy przykładowo burmistrza czy wydział księgowy. Równie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wymagane przez odpowiednie przepisy

Pamiętajmy również o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez przepisy BHP. Pokazują drogi ewakuacyjne, wyodrębniają strefy wyłącznie dla pracowników, komunikują o trujących substancjach. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, funkcjonują również pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych materiałów (takich jak aluminium), niejednokrotnie są fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]