Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Chcesz kupić znaki BHP? Zobacz tutaj.

W naszym kraju obowiązują bardzo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Na chwilę obecną kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg odpowiedniego znakowania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszczane są na różnego rodzaju budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące zasad postępowania w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zalicza się też instrukcje , które mówią o sposobach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma właściwe opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na najróżniejszych maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są również w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje sięwówczas najczęściej znaki ostrzegawcze , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze wytwarzane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal będą czytelne. W wielu wypadkach powlekane są również warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne nawet kiedy jest ciemno. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia najmniejszych nawet trudności. Z całą pewnością poradzi sobie z tym każdy.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]