Telewizja kablowa a stacja czołowa

Stację czołową znajdziesz na www.telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To kluczowy element, który skupia różne komponenty służące do właściwej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie moduły budują razem kompleksowy system antenowy. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie zazwyczaj jest montowana.

Stacja czołowa – poprawna transmisja sygnału telewizyjnego

Stacja czołowa to rozwiązanie stosowane w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – np. w apartamentowcach, hostelach, obiektach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Przenosi ona połączenie do pojedynczych odbiorników. Specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z najważniejszych komponentów wchodzących w skład stacji czołowej. Można ją precyzyjnie zaprogramować przy pomocy specjalnych aplikacji. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – transmisja zróżnicowanych sygnałów

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – odbierania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – występują nieprawidłowości w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa pochłania ogromne wydatki. Gros modułów składających się na stację czołową wyposażona jest też w oddzielne sloty USB, które umożliwiają wprowadzenie dowolnej zawartości. Moduły można swobodnie mieszać, tworząc całościowy system antenowy.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]