Biżuteria z topazami – co wybrać?

Zamów topazy

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów ściernych. Poza tym jest także wymieniany wśród najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od dawna są cenione przez jubilerów i nabywców biżuterii. Może mieć rozmaite barwy – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go tylko w Brazylii, Azji, Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez złotników jest zazwyczaj obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych walorów estetycznych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany zwłaszcza do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z tym kruszcem. Warto przy okazji zaznaczyć, że na rynku spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są również modele wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki oraz naszyjniki, jednak złotnicy wykonują również inne produkty. Para złotych kolczyków z topazami to często koszt około tysiąca PLN, natomiast na wykonane ze srebra wydamy niekiedy sześciokrotnie mniej.

Dość trudności z kupnem biżuterii z topazami

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. Chcąc wybrać wersje szczególnie trafiające w nasze gusta warto zatem udać się do kilku sklepów – a to wymaga mnóstwo czasu. Żeby tego uniknąć, warto postawić na zakupy w internecie. Będzie to wyjście znacznie prostsze, a poza tym korzystając z sieci możemy także wyszukać kolczyki i naszyjniki w promocyjnych cenach.