Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Tutaj znajdziesz srebrne kolczyki.

Jednymi z najczęściej nabywanych przez kobiety akcesoriów są bez wątpienia srebrne kolczyki. Są idealne na każdą okazję – bardzo wzniosłą i mniej formalną. Zobaczmy w czym leży tajemnica, że są tak popularne i w jakich miejscach możemy je kupić.

Srebrne kolczyki – jakie wybrać

Srebrne kolczyki można znaleźć w rozlicznych kształtach. Najbardziej „trendy” są lekkie sztyfty, które sprawdzą się na różne wydarzenia, są dyskretne, jak również stylowe. Równie często kupowane są długie dodatki, które cudownie wysmuklają sylwetkę. Sprzedawane jako okraszone naturalnymi kamieniami albo całkowicie klasyczne. Dodatki zrobione ze srebra nie wywołują podrażnień uszu, co nierzadko występuje w przypadku ozdób z metali nieszlachetnych. Najbardziej gustowne kolczyki wykonano techniką oksydowania, więc dobierając je zweryfikujmy numer próby oraz technologię ich wykonania.

Zadbaj o swoje srebrne kolczyki

Żeby srebrne kolczyki zawsze prezentowały się perfekcyjnie, trzeba skrupulatnie je czyścić i na bieżąco usuwać najmniejsze zabrudzenia. Należy wycierać je regularnie delikatną ściereczką wykonaną z miłego w dotyku tworzywa, używać specjalne produkty nabłyszczające, a nieużywane kolczyki przechowywać w zamkniętych woreczkach. Nie stosujmy natomiast anachronicznych technik czyszczenia, takich jak szczoteczka do zębów czy soda oczyszczona. Tego typu środki mocno niszczą miękką powłokę metalu szlachetnego.

Gdzie kupić srebrne kolczyki?

Największy wybór ozdób jest na pewno w sklepach internetowych, które zapewniają błyskawiczny dowóz do domu i kuszące obniżki cen. Ponadto zakupy online to niebywały komfort, który zapewne docenią w szczególności zapracowane Polki.