Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Chcesz zamówić mistyczny topaz? Sprawdź http://tinyurl.com/zxvdp5v

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru możnaby mylnie stwierdzić, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień ma purpurowy odcień, błękitny z kolei jest efektem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Doskonałe efekty daje stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed momentem napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często używają go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się również na co dzień. Ważna jest również różnorodność barw, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do swojej kreacji.