szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest potrzebna oraz zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią sport. Jak zachęcić je do ruchu? Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób wykorzystania czasu, ale jest również interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie przygody z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą brać udział w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort gry, skuteczną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do zajęć. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość wyboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to pełne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są też informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie rozpoczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę bez problemu, dlatego na pierwsze lekcje mogą chodzić już 4-latki. Dylematem, który często pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się indywidualnie lub w grupie.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do nawiązywania znajomości, poznawania różnych stylów gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczestników, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Wykwalifikowany nauczyciel rozwinie taktykę gry waszej pociechy i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]