Antena DVB T – co brać pod uwagę podczas kupna

Więcej informacji o antenie DVB T.

W zdecydowanej większości domostw dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zainwestować także we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest dziś naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, odznaczają się także świetną wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielki wybór anten naziemnych sprawił, że powinno mocno przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zakupić. Należy wiedzieć, że pod uwagę należy brać szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]