poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Bagażniki bazowe na boksy dachowe

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas wypoczynku sprzęty. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale także nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem ma opływowy kształt. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić później. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem kajaki, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]