Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Kup toczki do jazdy konnej.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, przez sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi atestami oraz być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]