Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Chcesz kupić czapsy skórzane? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży przeważnie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]