Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Tutaj przejrzysz ofertę Cafessima.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu jednakowo dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie przygotowaną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki z kawą to także nie jest znaczny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to często ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się często czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]