Duży wybór srebrnych wisiorków

Jeśli szukasz wisiorków, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net.

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, doskonale wygląda i charakteryzuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla srebra są zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem używać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten źle znosi też styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci kolory lub zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je delikatną tkaniną albo wrzucić do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy wykorzystać letnią wodę z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.