Fontanna ogrodowa – figura z brązu na zamówienie

Rzeźby do ogrodu mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, ale także na terenach publicznych. W której technice się je tworzy? Kto zazwyczaj zamawia rzeźby do ogrodu i fontanny w formie dekoracyjnej figury?

Rzeźby do ogrodu – nieszablonowa metoda dopełnienia przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz bardziej popularnym sposobem na aranżację prywatnych ogrodów i przestrzeni municypalnej. Obecnie wysokim popytem cieszą się oryginalne rzeźby wytworzone poprzez odlew, których forma została opracowana w oparciu o preferencje klienta, jego zamiłowania, a także rozmiar ogrodu. W dużych powierzchniach doskonale komponują się pokaźne, monumentalne projekty, które oczarowują swoim majestatycznym stylem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się z kolei zastosowanie małych rzeźb. Zamawiający mogą wybierać pomiędzy pomnikami minimalistycznymi lub wprost na odwrót – zdecydować się na barokowe zdobienia. Dobór właściwej rzeźby powinien uwarunkowany stylem ogrodu oraz tym, jaki skutek zamierzamy ostatecznie uzyskać. Szerokim zainteresowaniem cieszą się także oryginalne rzeźby pełniące funkcję użytkową, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie są doskonałą formą dopełnienia przestrzeni.

Kto zamawia rzeźby ogrodowe?

Rzeźba do ogrodu to odzwierciedlenie zamiłowania do sztuki i jest zamawiana przez klientów wszelkiego typu. Doskonale komponuje się w parkach, miejskich zieleńcach, lasach, może także być urozmaiceniem terenu przy placówce naukowej, gmachu ministerialnym, hotelu, galerii sztuki czy też innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźb poszukują też osoby prywatne, które chcą nadać swojemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na antyk lub zdecydować się na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która podkreśli nowoczesny charakter ogrodu. Modne są także imponujące rzeźby orientalne, które będą doskonałym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu chińskim.