Jak wykorzystanie świeczników solnych może mieć pozytywny wpływ na zdrowie?

Chcesz kupić świecznik solny naturalny? Sprawdź https://ogrodysolne.pl/pl/c/Swieczniki-solne/18.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jakkolwiek czy wiesz, iż pokrewne właściwości posiadają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach i odcieniach i sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA czy beauty.

Czym są świeczniki solne?

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta wyjątkowa sól cechuje się różanym zabarwieniem, który dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest nietuzinkowy, inaczej ma osobisty charakter.

Zasada działania świecznika solnego

Świeczniki solne stanowią ładny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy sympatyczną atmosferę, idealną do relaksu czy romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, że poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony minusowe przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak kurz, mikroorganizmy czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Właściwości zdrowotne świeczników solnych

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują również, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka czy gabinet. Należałoby jednak nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]