Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Jeśli potrzebujesz kontenera na odpady, odwiedź ten adres

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak sporo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy okien i drzwi, jak również złom, gruz – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]