Maseczki i czepki – niezbędne wyposażenie pracownika przemysłu spożywczego

Jeśli szukasz maseczek jednorazowych, koniecznie wejdź na https://tinyurl.com/yfnjxf3h.

Zapewnienie najwyższych norm bezpieczeństwa podczas produkowania żywności wymaga, żeby pracownicy linii przetwórczych posiadali stosowną odzież ochronną, która uniemożliwia przedostanie się fragmentów ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z najistotniejszych elementów tego rodzaju ubrań roboczych są maseczki oraz czepki, noszone na głowach pracowników.

Okrycia zakrywające włosy oraz twarz – czapki, czepki oraz kominiarki

Najważniejszym zadaniem produktów chroniących głowę członków kadry zakładu, jest uniemożliwienie dostaniu się jakichkolwiek włosków do produkowanych artykułów spożywczych. Właściciele linii produkcyjnych zaopatrują swoją załogę w różne nakrycia na włosy oraz twarz. Osłony te wykonane są z reguły z polipropylenu (PP), który charakteryzuje się optymalną przepuszczalnością powietrza, a jednocześnie może być wykorzystywany w sektorze spożywczym, nawet do produkcji opakowań. Z tego tworzywa sztucznego wykonuje się między innymi kominiarki zakrywające prawie całą głowę i czepki ochronne typu clip. Te pierwsze można nabyć również jako model z maseczką zakrywającą nos i usta osoby. PP może być barwiony, w związku z tym kominiarki i czepki ochronne z niego wytwarzane, można kupić w najróżniejszych kolorach, co zapewne zainteresuje właścicieli zakładów, którzy troszczą się o spójność wizerunkową marki. Z kolei czapki ochronne (także te z daszkiem) wykonywane są z przędzy akrylowej i bawełny.

Ochrona głowy to również osłona twarzy – maseczki jednorazowe

Maseczki stanowią dodatkową osłonę w procesie produkcji. Niwelują one ryzyko dostania się do żywności drobinek śliny. Maski osłaniające twarz to produkty jednorazowego użytku. One również wytwarzane są z włókniny PP, która nie pyli się, nie wywołuje reakcji alergicznych i jest niezmiernie lekka. W zależności od potrzeb, w sektorze spożywczym nosi się jedno-, dwu- albo trójwarstwowe maski ochronne. Dla panów noszących brodę oraz wąsy dostępne są z kolei specjalne maseczki obejmujące w całości żuchwę, które sięgają powyżej górnej wargi.

Adres:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]