Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Szukasz kremów przeciwzmarszczkowych do cery? Sprawdź houseofbeauty.com.pl.

Nawet młoda skóra bez wyprysków potrzebuje stosownej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić naturalne procesy wyniszczania się tkanek i tym samym dłużej zachować ich zdrowy wygląd. Głównie dotyczy to skóry twarzy, która jest najbardziej podatna na tworzenie się niepożądanych zmian, wśród których wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak ważne jest, żeby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku i rodzaju skóry. Na szczęście nie jest to kłopotliwe, ponieważ w sprzedaży obecne są kosmetyki dopasowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – co znajduje się w ich składzie?

Najważniejszym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy nierzadko zawierają mocznik – czynnikwiążący molekuły wody i tym sposobem przeciwdziałający jej utracie, a ponadto zmiękczający skórę. Kremy tego rodzaju zawierają także ceramidy – tłuszcze, które także przeciwdziałają utracie wody dzięki temu, że wypełniają obszary między komórkami tkanki skórnej. Ważnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest również skwalen. Jest to substancja wchodząca w skład naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim stężeniu skwalen zwalcza wolne rodniki i inne szkodliwe elementy, a jednocześnie pozwala składnikom odżywczym dotrzeć w głąb.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kosmetyki przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka typów. Najistotniejszym kryterium podziału jest wiek konsumenta, do którego kierowany jest dany kosmetyk. Przy jego doborze powinno się również zwrócić uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się składem od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]