Oryginalna biżuteria z turkusem

Zamów biżuterię z turkusem.

Turkus jest jednym z najdroższych minerałów dostępnych na świecie. Nic zatem zaskakującego, iż chętnie sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących synonimem luksusu. Wykonywane bywają z jego użyciem pierścionki, naszyjniki i klipsy, które świetnie łączą się z eleganckimi strojami. Na kolor turkusu w szczególnym stopniu rzutuje kraj jego wydobycia – między innymi turkusy importowane z Persji są błękitne, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały nawet jego sztuczne odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko względy wizualne

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na niezwykłe względy estetyczne. Według części osób okazuje się wszak amuletem, który zabezpiecza właściciela przed pechem. Niewątpliwie w dużym stopniu z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być ceniona nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego rodzaju kwestie – po prostu świetnie wygląda.

Jakich rzeczy nie robić z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc warto o nią właściwie się zatroszczyć. Przede wszystkim należy ściągać ją zawsze, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Warto również zdejmować ją przed prysznicem, gdyż środki myjące potrafią zmatowić turkus. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyściełanym miękką szmatką – ustrzeżemy się tak uszkodzeń.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]