buty do jazdy konnej, buty jeździeckie

Rodzaje butów do jazdy konnej

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje na popularności. Naturalnie nie powinno to dziwić – zwłaszcza, jeżeli zna się liczne atuty tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: rozwój wszystkich mięśni, polepszenie kondycji, a także trening właściwej postawy. Ponadto ma dobroczynnie oddziałuje na psychikę: redukuje stres, podnosi poczucie odpowiedzialności i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy należycie dobrać strój i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety a może oficerki?

Wyróżnia się 2 główne typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie sięgają tylko za kostkę – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym gwarantują ochronę całej nodze, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania otarć czy siniaków. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, niemniej jednak kupując je powinno się nie zapominać o tym, żeby zaopatrzyć się również w osłonę na nogi – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich surowców robi się buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wyprodukowane. W sklepach dostępne jest obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Skóra jest zdecydowanie droższa, mimo to opłaca się ją wybrać z uwagi na większą trwałość oraz umiejętność dopasowania się buta do konturu stopy właściciela. Rekomendowane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest delikatna i po kilku dniach przyjmuje docelowy kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieco gorzej, natomiast jej niższa cena jest dużą walorem.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]