Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Zajrzyj w to miejsce, jeżeli interesuje Cię korzystna oferta kursu Adobe Photoshop.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki do projektowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się poznać najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – jaki software można stosować?

Jest mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że służył głównie jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został głównym oprogramowanie artystów oraz game developerów. W wyniku powodzenia Photoshopa powstały inne podobne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, GIMP czy Corel Painter, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane farbami akrylowymi, temperą lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Szukaj kursu digital paintingu online z opcją konsultacji z twórcą szkolenia

Właściwie lekcje digital paintingu odbywa się w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednak by właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać niezbędne triki używania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, polecamy wykupić kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]