Kurs gotowania – od podstaw po zaawansowane techniki

Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie kursu gotowania? Świetnie trafiłeś! Wejdź na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/.

Własnoręczne przygotowanie potraw w domu ma mnóstwo plusów. Najważniejszym z nich jest w szczególności obniżenie wydatków – stołowanie się w domu jest zwykle zdecydowanie tańsze niż regularne korzystanie z oferty lokali gastronomicznych. Równie istotna jest też przyjemność wynikająca z ugotowania dania osobiście – szczególnie, gdy możemy podzielić się nim z przyjaciółmi czy domownikami. Nie sposób nie napomknąć też o tym, że kucharząc osobiście jesteśmy świadomi tego, co położymy na stół, a to okazuje się niezmiernie ważne dla osób pozostających na diecie lub eliminujących z menu konkretne składniki – np. produkty odzwierzęce, węglowodany czy gluten. Wymaga to jednakże stosownych umiejętności – a nie każdy takowe posiada. Na szczęście można je zdobyć w czasie kursów gotowania.

Kursy gotowania – nie tylko dla kulinarnych hobbystów

W ofercie firm organizujących warsztaty kulinarne zauważymy rozmaite kursy – zarówno te adresowane do osób bez doświadczenia w kuchni, jak i tych zaczynających przygodę zawodową w gastronomii. Możliwości jest naprawdę dużo – od kursów organizowanych z myślą o kulinarnych amatorach, poprzez kursy dla dzieci, aż po tematyczne warsztaty (np. kuchnia włoska, food pairing). Żeby kurs gotowania dał odpowiednie efekty, niezwykle ważne jest to, żeby był przeprowadzony przez fachowca. Stąd przed zapisaniem się na warsztaty rekomenduje się zweryfikować, kim jest osoba prowadząca zajęcia – jakie szkoły ukończyła, w których restauracjach pracowała, jak również czy ma na koncie jakieś branżowe osiągnięcia.

Kursy gotowania – czego uczą?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jakie umiejętności zdobędziemy. Na warsztatach przewidzianych dla dzieci podejmowane są najprostsze zagadnienia, natomiast intencją kursu nie jest uzyskanie konkretnych umiejętności, a rozbudzenie w nich kulinarnej ciekawości i fantazji. Natomiast kursy dla dorosłych miłośników gotowania są okazją do treningu kluczowych kuchennych umiejętności, jak m.in. techniki krojenia, różnorodne sposoby obróbki termicznej składników czy sztuka podawania potraw.

Adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]