Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Pod tym linkiem odnajdziesz korzystną ofertę kursu Blender 3D.

Świat grafiki bez ustanku się przekształca i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe techniki preferując kreowanie swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się obecnie ogromnymi kosztami – każdy może wszak pobrać program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który równocześnie jest zupełnie bezpłatny.

Nauka obsługi Blender 3D na własną rękę jest frustrująca

Obsługę każdej aplikacji można opanować na własną rękę, lecz proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nierzadko jest niezwykle męczący. Właśnie dlatego uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie przede wszystkim pomocne dla tych, którzy niedawno poznali Blender 3D. Oswajanie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami czy nanoszenie rozmaitych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na elementy, które wymagają poprawy oraz sugerując ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, aby odbywał się on w małych zespołach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i miłośników animacji

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie umiejętnością poszukiwaną i docenianą w szczególności w świecie filmu, gier wideo i projektowania. Znajomość oprogramowania Blender 3D daje zatem mnóstwo perspektyw zawodowych. W czasie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne dzieła, które później można bez skrępowania umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju kursów to po prostu artyści i amatorzy chcący rozwinąć swoje obecne umiejętności lub odkryć nowe formy ekspresji.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]