Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Kurs gotowania dla dzieci - tu sprawdzisz pełną ofertę.

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni – podawać i wybierać składniki bądź dekorować ciasta. Chcesz podsycić zapał kulinarny swojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci nie tylko zdobywają praktyczne umiejętności, ale , co najważniejsze, kształtują swoją kreatywność oraz uczą się niezależności. A zarazem wyśmienicie się bawią. Łączenie ciekawych smaków, wybieranie i mieszanie ingredientów i opanowywanie prostych przepisów – to wszystko sprawia, iż dzieci z entuzjazmem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się też z zasadami, jakie panują w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach asystują także rodzice, w związku z tym jest to znakomita sposobność do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem degustować to, co przygotowały.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny zegarowe. W czasie kursu uczestnicy szykują danie główne i deser. Młodzi adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia aromatycznej, udekorowanej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy, albo przygotować smaczny makaron na słodko bądź słono. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują również przepyszną deser – mus z lodami oraz mascarpone. Lekcja poprzez uczestnictwo w zabawie to świetny sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ulubionych posiłków daje pociechom wiele szczęścia. Nawet najbardziej przekorne dziecko będzie z zaangażowaniem przykładać się do dekorowania tortu czy przyrządzania doskonałej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje zawodowy szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]