Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Chcesz poznać tajemnicze miejsca w Małopolsce? Zajrzyj w to miejsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że trudno odnaleźć się w zalewie wiadomości o najciekawszych zabytkach i planowanych imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby przedstawić przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapkę, na której prędko odszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej, a także kempingi, pensjonaty i hotele położone w miastach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. regiony agroturystyczne, piękno parków krajobrazowych i narodowych oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Witryna o najciekawszych miejscach Małopolski nie zapomina obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych ciekawych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. Wyjątkowo wartościowy dla obcokrajowców może być też dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego