Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Skitury - ta niezwykła oferta Cię pozytywnie zaskoczy.

Gros osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam najczęściej jedynie po to, by spędzić czas na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach czy też skitury.

Intensywne, jednak dające mnóstwo satysfakcji skitury

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w górskiej chacie i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich uroków podczas stosunkowo wyczerpujących, a zarazem przynoszących mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla obytych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich nart i butów.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla entuzjastów skitur są z pewnością włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie świetnie dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypadów organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa okaże się dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą zwrócić się o pomoc instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]