Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Wycieczka Kilimandżaro - dowiedz się więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po wierzchołki gór to pragnienie licznych turystów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Silnych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Globtroterów przyciągają zwłaszcza niesamowite krajobrazy, możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga solidnej preparacji – ze względu na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a zmieniająca się pogoda powoduje, że dotarcie na szczyt masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co warto wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto też zaopatrzyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby uchroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstraszających insekty, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]