Herbata, niezwykła architektura i długie pociągi – podróż na Sri Lankę

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany Sri Lanka podróż

Pomimo że w rodzimych górach oraz nad Bałtykiem jest mnóstwo pięknych miejscowości, w których można w interesujący sposób spędzić wczasy, nierzadko marzymy by po prostu wyjechać w jakieś egzotyczne kraje i przenieść tradycyjny wakacje na zupełnie inny poziom. Kapitalnym pomysłem jest podróż do Azji, ponieważ tamtejsza tradycja i kultura są zupełnie odmienne od europejskich, wobec tego polskiemu turyście przyniosą masę fantastycznych doznań. Taką otwierająca oczy podróżą zapewne będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, gdyż to właśnie znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Co należy zobaczyć na Sri Lance?

Sri Lanka to nieduże państwo zlokalizowane na Cejlonie oraz sąsiednich mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż wielu europejczyków za najważniejszą atrakcję uważa jej rozległe wybrzeża, a także możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon znany jest również z obszernych pól herbaty, której produkcja jest jedną z kluczowych gałęzi gospodarki tej wyspy. Aczkolwiek jest to także kraj, który w swoim zakrytym dżunglą centrum skrywa wiele zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zdumienia, gdyż dzieje tego państwa sięgają przeszło 3 tys. lat.

Co więc powinno się zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni koniecznie odwiedzić królewski ogród botaniczny, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek kilku religii i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni ewentualnie zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala sławnym również ze swoich sambarów, niedźwiadków wargaczy oraz bawołów. Nie można także spędzić wczasów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie napić się choć raz najbardziej smakowitego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie trzeba także przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak zorganizować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w znacznej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, aczkolwiek najciekawszy urlop na Cejlonie to te przygotowane na bazie naszych osobistych zainteresowań. Takie podróże szyte „na miarę” planuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia dostroi plan podróży do wymagań dowolnej osoby.

Adres:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]