Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Himalaje wycieczka. Zdobądź więcej wiadomości.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się areną rywalizacji najlepszych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Problemy powoduje również samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]