atrakcje w małopolsce, nieznane miejsca w małopolsce

Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego nieraz trudno odnaleźć się w natłoku informacji o ciekawych zabytkach i bieżących wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis stworzony specjalnie dla turystów

By pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o pokazach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której błyskawicznie odnajdą zabytki i muzea, kempingi, pensjonaty i hotele, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Ponadto dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, trasy rowerowe czy piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Rejestr konsulatów i przydatne rozmówki – istotne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne ciekawe miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Niezwykle wartościowa dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego