Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Po więcej informacji o Dolomity trekking skieruj się tutaj.

Miłośnicy czynnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć większość szlaków trekkingowych w Polsce zlokalizowanych w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Niewątpliwie są one porywające, jednak osoby, które często uprawiają ten rodzaj sportu z czasem chcą zasmakować intensywnych emocji płynących z ekskursji po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeżeli można podziwiać olśniewające widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne stromych turni, baszt skalnych i poszarpanych grani

Dolomity, czyli pasmo górskie położone w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się pokaźną liczbą stromych turni, baszt skalnych oraz poszarpanych grani, które w ciągu dnia przez promienie słoneczne zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (jeśli nie całego świata!), nic więc dziwnego, że w 2009 r. dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występuje wiele urwisk, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i bardzo strome stoki, oznaczono w nich też wiele bezpiecznych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby mające już doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Tre Cime i Averau – co warto podziwiać podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu bez wątpienia zachwyci przejście przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych zaopatrzonych w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak ułożony, aby członkowie grupy mieli czas na naukę reguł asekuracji i procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości osób fizycznie bardzo trudna, lecz jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimę, poruszając się po mało spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na grupę Dolomiti di Sesto czy Tofany.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]