Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór
Wycieczki w góry mogą mieć wiele form. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże w zamian za niejednokrotnie olbrzymi trud zyskujemy możliwość obcowania z dziką naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.
Trekkingi – poziomy trudności
Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i minimum minimalnego doświadczenia w górach – np. w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla jednostek ze świetną sprawnością, znajomością natury wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, a także przyzwyczajonych do uciążliwych warunków biwakowania w toku kilkudniowej wyprawy.
Dokąd udać się na trekking?
Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W naszym kraju pasjonaci tego typu aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, największym uznaniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, a także Alpy. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Andach, Himalajach bądź Karakorum.
Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]