Korekta nosa – czy można zastosować kwas hialuronowy?

W tym miejscu odnajdziesz szczegółowe wiadomości dotyczące korekty nosa kwasem hialuronowym.

Zaledwie kilka lat wstecz każda niewielka poprawka profilu nosa kończyła się zabiegiem z udziałem skalpela. Współcześnie w szeregu przypadków nie ma potrzeby poddawać się operacji plastycznej, a to za sprawą wykorzystania nieinwazyjnej procedury – modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Szybki zabieg – korekta nosa kwasem hialuronowym trwa pół godziny

Z zastosowaniem kwasu hialuronowego łatwo i szybko da się skorygować mini mankamenty, które nie potrzebują ingerencji w tkankę chrzęstną oraz kostną nosa. Nie oznacza to natomiast, iż efekt takiego modelowania kształtu nosa będzie niezauważalny! Korzystając z ostrzykiwania kwasem hialuronowym można poszerzyć nos, wyeliminować jego niesymetryczność bądź nieznaczny garb, a także uwidocznić cofniętą kolumienkę. Takie korekcje, chociaż wydają się niewielkie, mocno oddziałują na globalne postrzeganie kształtu twarzy. Wart podkreślenia jest fakt, że zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym w zależności od powierzchni ostrzykiwania, trwa zazwyczaj 30 minut i nie wymaga wykonania uprzednio sporej ilości badań, jak to dzieje się standardowo przed operacją plastyczną pod pełną narkozą. Modelowanie preparatem kwasu hialuronowego wykonuje się w znieczuleniu punktowym.

Korekta nosa kwasem hialuronowym – czy zawsze można go wykonać?

To, że zabieg ten nie jest inwazyjny nie oznacza, iż lekarz dopuści każdego pacjenta do jego wykonania. Zanim zostanie uzgodniona data zabiegu należy obowiązkowo skonsultować się ze specjalistą, który wykluczy u pacjenta obecność schorzeń, stanowiących przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. To np.: alergia na substancje użyte w wypełniaczu, stany zapalne tkanki skórnej w miejscu planowanych nakłuć, problemy z krzepnięciem krwi, choroby autoimmunologiczne oraz ogólnoustrojowe, a w przypadku kobiet także ciąża oraz karmienie piersią.

Należy mieć świadomość, że skutki zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym, jak pozostałe zabiegi estetyczne z wykorzystaniem tej substancji, nie będą trwać wiecznie. Kwas hialuronowy jest po pewnym czasie naturalnie metabolizowany przez organizm. Przeważnie trwa to od pół roku do roku po dokonaniu korekty.

Adres:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]