Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Kup baseny na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to także wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo do salonów spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, wewnętrzne bądź przydomowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem kluczowe do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na najprostsze rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także halę basenową czy ogród. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Tego typu dodatków jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]