Kiedy sięga się po szalunki?

Sprawdź, gdzie kupić szalunki Kraków, wejdź na abcszalunki.pl.

Szalunki to to forma tymczasowa, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna cechującego się niższą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, zyskuje pożądany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można też solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zapełniony właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń i stropów żelbetowych. Mają więc naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są również profesjonalne podpory i dźwigary. Często zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. Wówczas wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w szalunki i sklejkę.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]