Niezbędne elementy budowlane – szalunki

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, zwane też deskowaniem, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Zwykle stosuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wówczas są one potrzebne do tego, żeby stosownie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się również w trakcie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie otworów na bramy, drzwi oraz okna. W tym artykule wytłumaczymy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jak mogą znaleźć je inwestorzy.

Rodzaje szalunków

Klasycznym rodzajem szalunków jest konstrukcja sporządzona z mocnych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami czy też desek drewnianych, którą można wykorzystać powtórnie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – większość inwestorów oraz wykonawców wybiera więc zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do szybkiego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki wykonuje się z metalu, sklejki bądź drewna, jak również łączyć w sobie dwa lub trzy materiały. Na ogół jednak korzysta się ze sklejki – przeważnie z takich rodzajów drewna jak topola czy brzoza, a konstrukcję łączą narożniki, głowice ze stalowe bądź aluminiowe, łączniki i belki.

Wynajęcie szalunków – kiedy warto?

Przedsiębiorstwa na co dzień parające się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku brygad, które oferują odmienne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących wybudować jeden obiekt. Zakup wszelkich elementów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wynajem szalunków.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]