Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Chcesz nabyć sklejkę szalunkową? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Deski szalunkowe to najistotniejszy komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednak przeważnie stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić budynki ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam potrzebna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego w dzisiejszych czasach stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]