Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Więcej szczegółów o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać stosowny rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można pominąć również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]