Zalety ekologicznych domów drewnianych

Jeśli potrzebujesz ekologicznych domów drewnianych, skieruj się tutaj.

Jeszcze kilkanaście lat temu wielką popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu z chęcią stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by taki dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W konsekwencji domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór oraz wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia bardzo dobre samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna idealnie nadają się dla alergików, astmatyków i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]