kurs franka

Gdzie sprawdzić aktualny kurs franka szwajcarskiego i wymienić tę walutę?

O franku szwajcarskim większość Polaków wie niedużo, generalnie zaledwie to, że to ta waluta, w której mnóstwo osób wzięło kilka lat wstecz kredyty, które dziś spłacają z problemami. Tymczasem historia tej waluty jest bardzo ciekawa.

Frank szwajcarski – zaliczany do najważniejszych walut w dzisiejszym świecie

Rzecz jasna, frank szwajcarski to waluta narodowa Szwajcarii, ale jest to również obowiązujący środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok m.in. jena, dolara oraz euro, frank szwajcarski jest zaliczany do głównych walut w dzisiejszym świecie. Lecz nie był to pierwszy pieniądz, który został wprowadzony do obiegu na terytorium Szwajcarii. Frank w rzeczywistości pojawił się dopiero w połowie XIX wieku i zastąpił mnogie miejscowe waluty, które dotychczas emitowano w poszczególnych kantonach. Przez prawie dwa wieki swojego istnienia frank szwajcarski zasłynął ze swojej niebywałej stabilności, stawiając opór między innymi destabilizacji w czasach kryzysów gospodarczych i dyplomatycznych, jakie przeżyliśmy w XX i XXI w. Ciekawostką jest to, że frank szwajcarski nazywany jest jedną z najbardziej urzekających walut na świecie. Seria banknotów wprowadzona do obiegu od połowy 90-tych charakteryzuje się rzadką pionową orientacją i fenomenalnymi barwami. Na frankach przedstawiono osobistości z obszaru kultury (przykładowo Jacoba Burckhardta, Arthura Honeggera czy Sophie Taeuber-Arp), a nie jak przeważnie bywa – oblicza monarchów, ministrów bądź wojskowych. Natomiast motywem przewodnim nowej, dziewiątej już serii banknotów są przyroda, kula ziemska oraz nauka.

Kantor internetowy – tu znajdziesz aktualny kurs franka szwajcarskiego

Frank szwajcarski cały czas cieszy się sporym popytem wśród inwestorów, niemniej jednak jego notowania obserwują także bacznie kredytobiorcy z nieuregulowanymi pożyczkami w tej walucie. Aby znaleźć aktualny kurs franka szwajcarskiego, należy wchodzić na stronę kantorów online, gdzie kurs franka aktualizowany jest w kilkusekundowych odstępach. Tu można także przejrzeć fluktuacje ceny franka w dowolnie wybranym okresie. Jest to opcja idealna dla inwestorów planujących swoje dalsze działania, a także dla frankowiczów oczekujących na najkorzystniejszy moment, by przewalutować walutę przed spłatą najbliższej części pożyczki.

Adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]