Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Koniec bezskutecznych poszukiwań! Online kantor znajduje się na https://tinyurl.com/yhlg9udo.

Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze bądź w banku – te pierwsze nadal funkcjonują hipermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie przekształcającym się świecie, konsumenci pragną wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny właśnie utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Zalety kantoru internetowego

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane pobierane z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, z reguły z minionej doby. Kolejnym i niezwykle istotnym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez banki i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują również kilka pomocniczych usług lubianych przez klientów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej dokonywanej w określonym przez nabywcę dniu lub takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Cenisz sobie komfort w dysponowaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających wygodę i ogromną niezależność w dysponowaniu własnymi funduszami. Korzystają z nich też osoby zatrudnione bądź studiujące za granicą i kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże zanim zadecydujemy, by powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.