Kredyt bez historii kredytowej – czy to możliwe?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Jest olbrzymia grupa osób, które nie są w stanie wziąć kredytu, gdyż nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki zwykle określają odrębne warunki, według których przyznają kredyty czy też odmawiają takiego finansowania. Można jednakże wymienić ogólne zasady, wpływające na fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już zaciągnięte pożyczki. Na największe trudności powinni przygotować się ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze żadnego kredytu. Zaliczają się do tego grona zwłaszcza studenci oraz kredytobiorcy, którzy na rynku pracy znajdują się od kilku lat i osiągają niskie zarobki bądź są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, iż kredyt nie będzie im udzielony, powinni liczyć się także emeryci. Rzecz jasna, finansowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy, a także zatrudnione w innym kraju. Są to sytuacje, które powodują, że teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się wziąć kredyt w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, ponieważ kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków posiadają mniej restrykcyjne przepisy i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, w jaki sposób zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym chce się uzyskać kredyt. Doskonałym pomysłem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie w pojedynkę, ale wspólnie z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, jakie podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest wiele.