Ułatwienia dla firm – o mass collect

Skieruj się na flobo.io/mass-collect/, aby otrzymać wskazówki czym jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Funkcja usługi mass collect jest właściwie niezmiernie prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest użyteczne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest duża grupa kontrahentów, czyli np. w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty bądź tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie na wyeliminowanie możliwych omyłek, które mogą zdarzyć się w czasie tej czynności.

Dlaczego opłaca się wdrożyć usługę mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. Bank Pekao i BNP Paribas) wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem w firmie, także takiej, która miesięcznie obsługuje poniżej setki faktur. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a więc bieżące monitorowanie wpływających należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje podniesieniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]