Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Zajrzyj tutaj, aby uzyskać rzetelną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj źródłem niemałych kłopotów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi prawidłowo pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Zalety korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, iż ewentualne kontrole US nie zakończą się nałożeniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

O jakich sprawach nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się tylko jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny usług na ogół zwiastują ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści mają odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]