Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Sprawdź informacje o lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą istotną familijną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, w związku z tym dbają o to, żeby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudne, zwłaszcza gdy na imprezę zaprasza się sporą grupę krewnych oraz znajomych. Tutaj otrzymasz parę porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Przygotowanie chrzcin – poproś zaproszonych o konfirmację swojej obecności

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce od razu po urodzeniu pociechy, nierzadko wręcz w tym samym dniu, z uwagi na dużą śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzest zamienił się w znaczący dzień nie tylko dla najbliższych malucha, tym samym jest organizowany przeważnie 7-8 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na spokojne rozważenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, jak wybór matki i ojca chrzestnych, a także świątyni, w której będzie udzielony sakrament. Planując z parafią dzień chrztu należy uwzględnić to, ile czasu będzie niezbędne na zaproszenie gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu i noclegu, gdy będą podróżować do nas z przeróżnych zakątków Polski. W przesłanych zaproszeniach trzeba zawrzeć prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do obliczenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się także dać sygnał, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście w głównej mierze skupiają się na zabawkach, natomiast rodzicom bardziej pomogą użyteczne podarki, jak chociażby kocyki dla dziecka, fotelik samochodowy albo zestaw ubrań.

Lokal na chrzest czy impreza w mieszkaniu – co jest standardem?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny organizowano najczęściej w domu rodziców dziecka, wskutek tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele bywali gośćmi uroczystego poczęstunku. Teraz obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców to już norma. Analizując oferty sal, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko użyczą bajecznie udekorowane miejsce, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań pasującą do charakteru wydarzenia i która zapewni rzetelną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia zaplanowana jest na okres letni, warto wybrać salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast ślęczeć przy stoliku mogą bawić się na powietrzu, a rodzina czy fotograf zrobi śliczne zdjęcia. Znaczący jest dodatkowo taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, podobnie jak powrót gości do domu lub wynajętego noclegu.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]