Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Więcej o uszczelnianiu okien.

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna zabezpieczają dom przed mrozem i wilgocią, a także odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]