Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Oferta druku 3D na zamówienie w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii SLA, SLS, PolyJet, FDM, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, jak również możliwość użycia filamentów w szerokiej palecie barw. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, bardzo wąskich elementów, wygładzonej powierzchni oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne plusy tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]