Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

WordPress wirus. Zdobądź więcej wiadomości.

WordPress stał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów oraz stron internetowych działających z jego użyciem liczy się aktualnie w milionach. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony, niezbędne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Informacje na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? Witryna rozsyła niechcianą pocztę? Na stronie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? A może nie możesz się zalogować? To jedynie parę z popularnych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich przypadkach wymagane jest ekspresowa reakcja w celu usunięcia przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia strony do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa zazwyczaj przekracza wiedzę osób, które codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców należy zlecić specjalistom od tego rodzaju działań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – drobiazgowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony. Badają kod wykorzystanych na stronie motywów i wtyczek, a także pliki htaccess oraz wp-config. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące ryzyko powtórnej infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do listy zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć także wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Likwidacja wszystkich skutków ataku hakerskiego nie gwarantuje, że podobny przypadek nie przydarzy się w późniejszym okresie, toteż ważne jest regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]