Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Zamów regulację okien Warszawa na serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby stosownie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek też zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, warto na dodatek wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]