Sprzątanie strychów i piwnic a wynajem kontenera na śmieci

Część śmieci nie powinna znaleźć się w typowym koszu na odpady komunalne. Przyczyny tych regulacji są różne – niekiedy odpady są zwyczajnie zbyt duże, innym razem nie jest to zgodne z funkcjonującymi w naszym kraju aktami prawnymi. Co czynić z takimi problematycznymi śmieciami? Powinniśmy zawieźć je do gminnego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach powinien działać jeden PSZOK, aczkolwiek w dużych miastach możemy niekiedy wybrać spośród wielu punktów. Niestety to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla tych, którzy mają sporą ilość niewykorzystanego czasu i własne auto odpowiednią ilością wolnego czasu oraz własnym samochodem. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, postanawiając o wypożyczeniu kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów i renowacje – kiedy zamówić kontener na odpady?

Podczas różnego rodzaju prac generowane są niestandardowe odpady. Zazwyczaj są to remonty mieszkań i przebudowa domu – chodzi zwłaszcza o spore wolumeny gruzu, jak również opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera jest także świetnym wyjściem, jeśli postanawiamy o opróżnieniu strychu – wówczas zbierzemy do niego wszelkie niepotrzebne od dłuższego czasu niedziałające urządzenia, stare meble oraz sprzęty. Porządkowanie strychów czy roboty budowlane staną się znacznie łatwiejsze, jeśli z okna pomieszczania do kontenera będzie prowadzić specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przetransportujemy odpady bez potrzeby wyczerpującego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Na czym polega usługa sprzątania strychów oraz wywozu śmieci?

Kontenerowy wywóz różnorodnych śmieci, ale także sprzątanie strychów, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o wybranej kubaturze, który ten przez okres wskazany w umowie może napełnić odpadami remontowymi bądź zalegającymi meblami. Kontener jest potem odbierany z miejsca prac, a zgromadzone śmieci przekazywane są do punktu, w którym będą przetworzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.